بستن
توسط

سئو SEO چیست؟

SEO (سئو یا Search Engine Optimization)

بهبود رتبه سایت خصوصا در موتور جستجوی گوگل (SEO) یکی از مهمترین ویژگی‌های یک سایت موفق است. تبلیغات، ممکن است بصورت موقت بازدید و در نتیجه رتبه سایت شما را بهبود ببخشد، اما این روش یک روش موقت با هزینه‌های هنگفت است که در صورت قطع تبلیغات بازدید بطور چشمگیری کاهش داشته و در نهایت بازه کاربران سایت شما محدود خواهد شد.
سئو ( SEO یا Search Engine Optimization ) به معنی بهینه سازی موتور جستجو است. در واقع با تغییراتی در محتوا و ظاهر سایت، موجب بهبود رتبه کلمات کلیدی سایت شما در موتورهای جستجو شده و در نتیجه منجر به افزایش کاربران و مخاطبان می شود. با انتخاب صحیح کلمات کلیدی و تغییرات اساسی در صفحات سایت شما، رتبه سایت شما در موتورهای جستجو کاهش یافته و مخاطبان اصلی سریعتر سایت شما را پیدا خواهند نمود.
از آنجاییکه الگورتیم ربات‌های جستجو از جمله الگوریتم موتور جستجوی گوگل، در سال چندین بار تغییر کرده و استانداردهای جدیدی به آن اضافه می‌شود، سایت شما نیاز به نیروی متخصص برای بهبود وضعیت و رتبه سایت شما در طول زمان دارد.
تکنیک‌های SEO سئو می‌توانند به دو گروه عمده طبقه‌بندی شوند: تکنیک‌هایی که موتورهای جستجو به عنوان بخشی از یک طراحی خوب توصیه می‌کنند، و تکنیک‌هایی که مورد تأیید موتورهای جستجو نیست. موتورهای جستجو تلاش می‌کنند که اثر دسته دوم را کاهش دهند هرز آگهی‌ها از آن جمله هستند. مفسران صنعتی و شاغلانی که از این تکنیک‌های سئو SEO استفاده می‌کنند، آنها را به SEO سئو کلاه سفید یا سئو کلاه سیاه طبقه‌بندی کرده‌اند. تکنیک‌های SEO سئو کلاه سفید تمایل به تولید نتایجی دارند که مدت زمان زیادی برقرار هستند، در حالیکه تکنیک‌های SEO سئو کلاه سیاه پیش بینی می‌کنند که وب سایت‌های آنها در نهایت ممکن است بطور موقت یا دائم توقف گردد؛ هنگامی که موتورهای جستجو سر از کارشان درآورند. یک تکنیک(SEO)سئوکلاه سفید تلقی می‌شود، اگر از دستور العمل‌های موجود جستجو پیروی کرده و فریبی در کارش نباشد. از آنجاییکه دستورالعمل‌های موتور جستجو به عنوان مجموعه‌ای از قوانین نوشته نشده است، این یک تمایز مهم و قابل توجه است.
برای سئو کلمات کلیدی و بهینه سازی موتور جستجو، لازم است تا قبل از هر اقدامی رقبای خود را شناسایی کرده، مخاطبان را آنالیز کنید و از قوانین موتورهای جستجو اطلاع کامل داشته باشید.
بهینه سازی سایت(سئو SEO)شامل توسعه مطالب موجود در خود سایت، کد نویسی ( HTML ) و برنامه نویسی می‌باشد. همچنین ارتباط بین کلمات کلیدی و حذف موانع مربوط به فعالیت‌های نمایه سازی در موتور جستجو و ترویج یک سایت برای افزایش تعداد لینک دهنده و یا لینک‌های ورودی، از دیگر تاکتیک‌های جستجوگرهاست.
بطور کلی، وب سایت‌های که بالاترین رتبه و بیشترین تکرار نتایج در صفحه جستجو را دارند، بازدید کننده بیشتری را از طریق موتورهای جستجو بدست می‌آورند. بهینه سازی موتورهای جستجو (سئو SEO) فقط به متن محدود نمی‌شود، بلکه جستجوی تصاویر، جستجوی مکانی، جستجوی ویدئو، جستجوی علمی، جستجوی خبری و جستجوی رسته خاص در راس موتور جستجو هستند.

0 دیدگاه

پاسخی بگذارید

Your email address will not be published. Required fields are marked *

سایت خود را با بالاترین کیفیت راه اندازی کنید!